نوشته ای بر لوح دل (۷)

سلام . کاروان خوشنود از انجام بخشی ازاعمال ، راه سعی صفا ومروه را درپیش گرفت.صفا و مروه دو کوه مقابل یکدیگرند که هیبت واستواری شان  تسلیم استقامت و سعی حضرت هاجر (س)همسر گرامی حضرت ابراهیم(ع) شد و امروز پس از گذشت قرن ها همچنان نبض حیات و هستی با طنین صدای گام های آن بانوی پرهیزگار آمیخته وهم نوا است. همو که برای تر کردن کام خشکیده دردانه اش حضرت اسماعیل (ع) در جستجوی آب به این سو وآن سو می دوید.وقتی  گام به صخره صفا نهادم صدای پای قلبم را که در حریم نفس های تند هاجر "هروله" می کرد می شنیدم و عطر وجود ماه پاره ای در آسمان نور، جانم را صفا می داد وهمانا خود را در زمزم زلال اشک های اسماعیل غوطه ور دیدم . وقتی از دامن صفا به رود جاری وپر خروش انسان ها پیوستیم امواج همت ساعیان ادراک واحساسم  را به صخره های مروه می کوبید وبه سوی صفا باز می گرداند . 

               1119747781e8ff2fb008d8bcce3e38a71dbb658.jpg

اندکی بعد راهیان صفا ومروه  متوجه حضور کاروان کوچک احمدی نژاد شدند و با همهمه وصلوات به همراهی آمدند. ابراز علاقه واحساس حاجیان به زبان های گوناگون به حدی فزونی یافت که انگار بخشی از راه پیمایی درایران است و یا مردمانی در سفراستانی به استقبال رئیس جمهوری اسلامی ایران آمده اند .احمدی نژاد گاهی می ایستاد تا با مردمان درحال عبور  چهره به چهره صفا کند و حاجیان در مصافحه و دست ودادن وخوش وبش کردن با احمدی نژاد سر ازپا نمی شناختند .ماموران حفاظت عربستان تحت تاثیر رفتارها و روابط احمدی نژاد با مردم قرار گرفته بودند چراکه کمتر مقامی در این سطح در کشورهای اسلامی وجود دارد که به مردم وعواطفشان توجه کند و دل بسپارد و هرگاه برخی از آنان مانع نزدیک شدن زائران علاقه مند به رئیس جمهوری اسلامی ایران می شدند ، با واکنش احمدی نژآد مواجه می شدند .

               1119748636a92a7bba01c14fd0afcd3b9f35707.jpg

نزدیک بود در این هیاهوی احساسات ،فراموش کنم که مشغول اعمال حج هستم و نباید هیچ موضوعی مرا به خود مشغول کند. کمی عقب تر از کاروان درحال وهوای خود فرو رفتم و دل را به صفا ومروه سپردم .ساعتی بعد همه تقصیر کردیم و ازاحرام خارج شدیم  .      

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ف

سلام داداش قشنگ نوشتيد خدا حافظ رئيس جمهور و خبرنگار خوب حوزه رياست جمهوری باشه

فاطمه ***محکم

سلام داداش با زحمتهای ما چه طورید ؟ خو.بید؟؟؟؟؟؟ چه زیبا نوشته اید ......راستی یه دعای ویژه بگنید تا شاید یه اتفاق خوبی پیش بیاد..حالا اگه شد بعدا بهتون میگم......

فرشته امينی

سلامـــــــــــــــــــــــــــــــــــــممنونم که به من سر زدید من منتظر مطالب بعدیتون هستم انشاءالله که برای ما هم دعا می کنید راستی شما لینک شدید همین

***زينب***آشنا***

آن لحظه که قلبت به خدا نزدیک است ، آن لحظه که دیده ات ز اشکی خیس است ، یاد آر که سخت محتاج دعايت هستم

مريم/دل نوشته

سلام زيبا نوشتيد التماس دعا

مريم فشندی

سلام جالبه.. زمان روسای جمهور قبلی چطور بود؟

سيد علی

سلام خوبين معلومه حج خوش گذشته ها چه خبرا راستی کم پيدا هستين

مريم فشندی

خبرهایی از انتخابات- سخنان رییس جمهور و نوید! قطعی برق در کشور رو در تاانتها بخونید منتظر حضور شما هستیم.

طاهره قيومی

از اينکه هنوزم ما رو به حال و هوای حچ ميبريد ممنونم .

فرشته امينی

سلام من دوباره اومدم من آپ کردم اگه ميشه منتظرم همين