بهانه اي براي نوشتن

بنام افريننده قلم وانديشه و به پاس حرمت همه نگارندگان و نگارگران خوبي ها و پاکي ها .

نگارش از هر جا اغاز شود دير نيست ،هرچند گذشت زمان ذهن وياد ادمي را تحت تاثير خود قرار مي دهد و  مطالبي نفيس  و گران سنگ  و شايد بي ارزش ولي جذاب  در صندوق خاطره بوي کهنگي و غبار گرفته باشد اما بازهم مي توان با کشيدن دستي از روي مهر و عطوفت دست کم غبار ماندگي را از رنگ و روي ان زدود .

بد نيست ياد اور شوم  بيست وسه  سال به کار نويسندگي و خبرنگاري وبه تعبير امروزي ها ژورناليستي مشغول بوده ام   و با  اين سابقه نه چندان طولاني ،به لحاظ داشته ها فقر و تنگدستي را در خود احساس مي کنم.

اذرماه سال يک هزار وسيصد و شصت ودو که به عنوان خبرنگار در روزنامه محلي خراسان در شهر مقدس مشهد به کار مشغول شدم پيش زمينه و يا هدف و راهبرد مشخصي در دست نداشتم  و فقط لطف ودرايت برادر بزرگوارم حاج محمود اقا که بيشتر ان روزها والبته اکنون هم  دستي در پژوهش و نگارش داشت و دارد و همچنين   علاقه و اشتياق مرا به اين عرصه کشاند و در مدت شش سال  از خبرنگاري و نويسندگي گزارش تجربه اي اندوختم که  اين بضاعت را حاصل محبت ها و اموخته هاي استاداني چون غلامرضا نهاوندي / محمد قنبريان / گودرز دبيريان و...که هنوز هم دست به قلم و با نشاط در عرصه حضور دارند مي دانم و با وجود فاصله جغرافيايي  چيزي جز تقديم احترام و قدرشناسي براي ابراز دلبستگي به ايشان ندارم .

عمر همکاري من با روزنامه خراسان در مجموع کوتاه بود و از شش سال فراتر نرفت که سه سال ان در مشهد و سه سال ديگر در تهران گذشت اما شايد يک مثنوي اموخته و تجربه در نهادم  جاي گرفت و مقدمه و پايه اي مستحکم براي ادامه کار با صدا وسيماي جمهوري اسلامي و در واحد مرکزي خبر شد که تا لحظه نوشتن اين ديباجه دوام يافته است .

با دو بيت شعر به اين اغازين مختصر بسنده مي کنم.

ما در ره عشق تو اسيران بلائيم           کس نيست چنين عاشق بيچاره که مائيم

برما نظري کن که دراين شهر غريبيم     برما کرمي کن که در اين ملک گدائيم.

تا فرصتي ديگر :خداحافظ

/ 2 نظر / 5 بازدید
بوی سيب-عطر ياس

ســـــــــــــــلام اول يادتون باشه اولين کامنت رو يه شيميست تو وبلاگتون گذاشت.

بوی سيب-عطر ياس

يه کم ديره اما: :-وردتون رو به دنيای وبلاگ نويس ها تبريک ميگم و اميدوارم ساليان سال مارو از نوشته های قشنگتون بهره مند کنين-: