سلام بر اشك هايي كه در خاك گم شدند

سلام .

 اين دو سه روز گذشته نائب الزياره بودم در مشهدالرضا (ع) . اتفاقا محل خدمتم درب طلا پيش روي مبارك حضرت ثامن الحجج (ع) بود. روز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) همانطور كه تو حال خودم سرم را به چارچوب در معطر تكيه داده بودم و زائرين را نگاه مي كردم كه با حالات عجيب وغريب و متنوعي با زبان هاي گوناگون عرض ادب مي كردند .ياد خاطره سفر رسمي آيت ا..هاشمي رفسنجاني به عربستان در سال هفتاد وشش افتادم . حكام عربستان براي نخستين بار در تاريخ اجازه دادند جمعي از شيعيان، پاي خود را برهنه كنند و در محوطه هلالي شكل كنار ديوار سنگي قدم بگذارند و  بر بر سر قبور مطهر چهار امام  بزرگوار  مدفون در قبرستان بقيع (ع )حاضر شوند ، به همراه شماري از اعضاي هيات ،دقايقي در كنار قبور خاكي  وغريب آل عصمت و طهارت (ع) نشستيم . آن خاك مقدس عجب بوي عطري داشت و حقيقتا در جايي كه نگاه كردن به آن خاك سوخته در پرتو آفتاب سوزان  جرم  است ،گويا از گلاب ناب مشكي ساخته اند كه عطر آن شميم جان افزايي را تا اعماق وجودت مي پراكند . من بالاي سرمرقد شريف امامان بزرگوار زانو زده بودم  ودرست رو به روي من ،آقاي هاشمي رفسنجاني و دركنارش آقايان دعايي نماينده پيشين مجلس شوراي اسلامي و مدير مسئول روزنامه اطلاعات  و ولايتي  وزيرپيشين امورخارجه و مشاور كنوني مقام معظم رهبري در امور بين الملل  نشسته بودند و دستان خود را به روي خاك مطهر ائمه مي كشيدند و به صورت و چشم ها يشان مي ماليدند ، شرطه ها (ماموران امنيتي سعودي )هجوم آوردند كه ما را از محوطه قبور مطهر بيرون كنند  اما  شاهزاده همراه به آنان توصيه كرد كاري نداشته باشيد اين ها آزادند ! آقاي هاشمي مكرر توصيه مي كرد از خاك ها برنداريد چون هم قبور مطهر ممكن است آسيب ببينند وهم حساسيت برانگيز مي شود . مواظب باشيد عملي سبك و بدعتي مرتكب نشويد كه بهانه بدست ماموران سعودي داده شود ، فقط كمي خود را متبرك كنيد .اما اشك ها امان نمي داد و صورت ها و گونه ها بي اختيار به خاك قبرها سائيده مي شدند . الان هم كه تعريف مي كنم نفسم خوشبو مي شود و احساسم اوج مي گيرد.آن لحظه كسي روضه نمي خواند اما به اندازه يك حسينيه بزرگ همهمه و شيون بر پا بود . كاش فرصت كنم و بتوانم تصاوير  آن صحنه ها را نشان بدهم. وقتي بلند شدم خاك روي قبور مطهر تازه ،اما اشك ها گم شده بودند. درحرم مطهر حضرت رضا (ع ) با خودم گفتم امروز كدام غريب ترند . امامان بقيع . يا ثامن الحجج در مشهد مقدس ؟ ..

البته اين خاطره مناسبتي بود و اگر يادم باشد و توفيق يار . از ورودم به درون خانه حضرت علي (ع )و بانوي آب و‌ آفتاب حضرت زهرا (س) در مدينه منوره هم درآينده و به مناسبتي  خاطره اي  تقديم خواهم كرد/.انشاءا..

 

/ 6 نظر / 4 بازدید
فرخي

سلام، خوش به حال آرزومنداني که به وصال محبوب خويش مي رسند،شما خيلي سعادتمند و مقبول ائمه هستيد که نائل به زيارت ايشان مي شويد، از شما التماس دعاي فراوان دارم. منتظر ديدن عکس هايتان هستم.

مجيد غمخوار

سلام. خوش به حالتان و من دل سوخته را هم از اين به بعد در اين اماکن ياد کنيد

جواد

ما که دائما مشهدالرضا نايب الزياره شما هستيم .خوشبختانه

مهدی

زيارت قبول جاتون خالی همون موقعی که شما به زيارت امام رضا رفته بوديد ماهم در کنار مرقد حضرت زينب کبری (س)و حضرت رقيه (س) بوديم و دعاگوی همه دوستان

بينام

سلام خبرنگار خوب وواقعی و ماندنی خبرنگاری است که برای مردم خبر بگويد نه خبر قدرت مداران را به مردم برساند. من به عنوان ايرانی شما را نمی شناسمُ دليل آنهم اينست که ظاهرا شما خبر دولتمداران را برای مردم می بريد. عکس هائی هم که در سايت گذاشته ايد تداعی همين امر را می کند. بيائيد و برای مردم کارکنيد تا دولتمردان هم روی شما حساب کنند و هم از شما حساب ببرند و مردم هم از شما راضی باشند.