بازهم چاوز.....!!

سلام // دهه پيش مرحوم" صفر مراد نيازاف" معروف به" تركمن باشي" رئيس جمهور فقيد تركمنستان  روابطي صميمانه اي با ايران برقراركرده و فاصله هاي ديدارهايش از تهران كوتاه بود وبه  قول معروف تا  دلش مي گرفت يا علي مدد كجا؟ تهران !. نيازاف به رغم چهره خشن و روش ديكتاتوري اش در كشورداري ، وقتي به تهران مي آمد لبخند دائمي داشت و در هرنشستن و بلند شدن ازصندلي  و يا رفتن به بيرون از اتاق و بازگشت،  رئيس جمهوري اسلامي ايران را كه بيشتر درزمان آيت ا..هاشمي رفسنجاني بود  مي بوسيد آن هم نه از نوع معمولي بلكه  از گونه كش دار و به قول ما تلويزيوني ها " دوبل باند"!!. حالا چاوز همان رسم و راه را دارد وتا دلش تنگ مي شود پرواز به تهران بهترين گزينه است! البته با اين تفاوت كه راه چاوز خيلي دور و دست كم چهارده ساعت طول پرواز است و نيازاف يك ساعت و نيم . ضمن اينكه نيازاف خيلي حرف نمي زد فقط دندون طلايش  را به رخ مي كشيد اما آقا هوگو " اوه هوهو" . خيلي به مردم كشورش لطف كند سه ساعت حداقل زمان سخنراني است . درسفر پيشين دكتر احمدي نژاد رئيس جمهور به ونزوئلا زمان مصاحبه مطبوعاتي كه شد تقريبا دو ساعت چاوز حرف زد كمتر از نيم ساعت رئيس جمهور كشورمان . موضوع مصاحبه او از نوع درختان نيكاراگوئه تا كتابش درباره قهرمان استقلال امريكاي لاتين "سيمون بوليوار" را شامل مي شد آن هم در ساعت يازده شب . من و همكاران  پشت دوربين هاي تلويزيون ،صندلي ها را رديف كرديم و از فرط خستگي پرواز و كار خبري يك چرت خوب زديم وقتي بيدار شديم هنوز ديدم با حرارت درباره  موضوع خودرو سخن مي گويد ، به خواب ادامه داديم ......!

درآخر هم به عرض مبارك برسانم چاوز همين امشب وارد تهران مي شود!!!

/ 5 نظر / 6 بازدید
بی نام

جناب آقای روحانی نژاد به همه چيز به خوبی اشاره کرديد ولی نمی دانم به کدامين دليل نگفتيد هر رفتی يک آمدی هم دارد و احتمالا آقای احمدی نژاد به زودی به اين ضرب المثل از اخر به اول عمل خواهد کرد : هر ببآمدی يک رفتی دارد !!! اين را از تجربه اين چند وقته که سفرهای رئيس جمهور دولت ايران به آمريکای لاتين بالا گرفته می گويم . موفق باشيد

مجید زاغری

سلام برادر ... امروز برای اولین بار وبلاگت رو دیدم و خوشحالم که دردنيای مجازی هم دستی به آتش داری ...یاد باد آن روزگاران یاد باد ... راستی از خوشرو چه خبر؟

امير دبيری مهر

سلام بر داداش عزيزهمراه هميشگی روسای جمهور ايران خوشحالم که وبلاگ داری ومطالب جالبی می نويسی . حتما دائم خواهم خواند . سری هم به ما بزن . موفق باشی .

جواد

نيازف با رفت و آمدزیاد به ايران مخ آمريکا را زد وحساسيت اونارو تحریک کرد . آمريکاييها هم برای جلوگيری از نزديک آنها به ايران حسابی به ترکمنها حال دادند و اونارو زير بال و پر گرفتند.الان دیگه ترکمنستان ایران را تحویل نمیگیره وحتی برای سفر ایرانیان به آنجا محدودیتهایی قایل شدند. البته بعیده ایرانیان زیادی هوس رفتن به کشوری مثل ونزویلا را داشته باشند(البته غیر از آقای احمدی نژاد عزیز) ولی حتما آقای چاوز میتواند امتیازات خوبی از ایران ودر آینده از آمریکا بگیرد. نه؟

ف

سلام داداش، خونه خاله اس ديگه، آش اينجا، لواش اينجا، کجا بره بهتر از اينجا، نمي دونم غير از کري خوندن هاي سياسي براي غرب تا حالا اين سفرهاي هوگو خان براي ما چه ثمري داشته، حيف وقتي که رئيس جمهور براي چاوز صرف مي کنه.