اشکواره

سلام . این خیمه های کوچک وبزرگ بر افراشته در دل صحرای سوزان از آن کدام کاروان غریب است؟

الهی بمیرم! این بچه های  قد و نیم قد که شوروهلهله کودکانه شان در خشونت ریگ ها و خارهای بی رحم این برهوت گرفتاراست ازکدام تبارمظلومند؟

دریغا ، آن بانوان نجیب از کدام قبیله صبرند که عبایی از نور به سر دارند وحریم حیا وعصمت شان عرق شرم را بر پیشانی زمین و زمان می نشاند و نگاه های نگرانشان غیرت عرب را مجازات می کند.؟

 

 

 وای برمن ، آن گریه های سوزناک نوزاد شش ماهه کیست که دل آسمان و زمین را به درد می آورد وجان هستی را می گدازد؟

آن دخترسه ساله شیرین زبان ماهرو ،دردانه کدام خانواده است که به پیراهن گلدارش می نازد و با کرشمه های کودکانه نوازش های پدرنازخریده را برای همسالان وا گویه می کند؟.

 شگفتا ،این مردان بلند بالا و خورشید رخ کیانند  که نوای مناجات و استغاثه هایشان  زمین را به آسمان متصل می کند و لطافت صدایشان دل سخت این وادی دهشتناک را نرم می سازد؟

بی قراری و دل واپسی  آن مرد علمدار و رشید و ستبر بازو که پروانه وار بر گرد خیمه ها می چرخد و برق چشمان بیدارش دل سیاهی شب  را می شکافد  از برای چیست؟  

عجبا !درآن سوی صحرا کیانند که صدای آختن شمشیرها و نیزه هایشان گوش فلک را می آزارد و نفس های پرکینه و آمیخته با نعره های مستانه برآمده  از خوی دنیازدگی وخشونت آنان، صحرا را هم  به تنگ آورده است؟

چه مردمانی هستند که سنگدلی و بی رحمی را با میخ های جهل و تعصب به پای ستوران خویش نعل می سازند تا آنگونه که می خواهند بتازند ونگاه غضبناکشان از پس چهره های پوشانده ومخوف ، کشتن ، آتش زدن وغارت کردن نگین ها وخلخال ها را انتظار می کشد؟

خدای من! این صحرای گمنام ولی مغرور کجاست ؟ دلم می گوید حتما همان نینواست!

           

در اینجا در این سوی جهان ودر سرزمینی که از یک میلیارد وسیصد وچهل میلیون نفر انسان زنده  تنها دل و ذهن وقلب شمار اندکی با محرم و کربلا آشناست و با عاشورا انس دارد ، غمی سنگین در دلم خیمه زده و اشک هایم در چشم می جوشد ، دلم می گوید محرم فرا رسیده است .

سلام بر تو ای ماه خون ، ماه ارزش های ماندگار و آموزه های عبرت ،  استواری و غیرت و آزادگی . سلام برتو.

این بیت را که بخشی ازسروده بلند همین ایام است تقدیم می کنم تا مقدمه مطلب آینده هم باشد....

پرسیدم از اشک سرچشمه ات کجاست؟

گفت، صحرای تفیده که نامش نینواست

التماس دعا ،در هیات ها ومجالس عزاداری مرا هم به یاد داشته باشید

 

/ 46 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرتضی

اگر دل به صاحبش بسپاری خواهی دید که نسیم عشق وجودت را به یاری اش برمی انگیزد ... گویا صاحبی بس عظیم دارد کاین چنین بنده نوازی می کند... سلام برادر عزیزم خدا قوت! خیلی زیبا بود ... در این شب های سرخ از شما بزرگوار و وجیه درگاه خداوند التماس دعا دارم ... [گل][گل]

لیلا نادعلی فر

سلام حسین همان ستاره دنباله داری است که از سرچشمه ناب ولایت طلوع کرد خسته ی کارا نباشید، یادتون نره ما رو هم تو این ایام دعا کنید ممنون

هدی افلاکیان

عاشورا، صدای ماندگار زیارت و آوای جاویدان شهیدان حقیقت جو است. همیشه سرخ ترین واژه های تاریخ، تنها از حنجره پر نوید عاشورا بر می آید[گل] ما رو در این شب ها دعا کنید

وحیدبهروز

خداکنه مردم تو کل همه ایام سال به یاد محرم صفر باشن نه اینکه محرم و صفر تموم شد میکرفن ها رو بردارن شروع کنن به بزن برقص[افسوس]

عون

«يا اشباه الرجال و لارجال اي نامردان مردنما... دلم از دست شما پرخون است، جرعه جرعه اندوه به كامم ريختيد... دشمنان به پيكارتان برخاسته اند و شما دست به جنگ نمي گشائيد، تابستان شما را فراخوان مي دهم، مي گوئيد هوا گرم است و زمستان، سرما را بهانه مي آوريد...» : ای مردم تهران مباد که تهران کوفه شود.به هوش باشید.

میترالبافی

هر وقت شارژری که بهم اون روز با مهربانی واقعی دادید به بچه ها قرض می دم میگم که شما بهم دادید و کلی یادتون می کنم البته همیشه به یادتان هستم . امیدوارم هرجای دنیا هستید سالم و سلامت باشید . به زبان چینی هم اگر زنجیرزنی و سینه زنی نبود به زبان فارسی در این روزها مرا دعا کنید . التماس دعای فراوان

آشیانه پرستو

سلام... این ایام را به شما تسلیت میگویم و التماس دعا دارم.

گیتی

سلام دوست گرامی ... اگر مایل به تبادل لینک هستید منو با عنوان " نجوم ، علمی به بزرگی جهان! " لینک کنید و خبرم کنید تا شما رو هم با عنوان دلخواهتون فورا لینک کنم و خبرتون کنم ...