احترام و تجليل يا ؟

سلام

چند روز پيش به همراه دكتر حداد عادل رئيس مجلس شوراي اسلامي براي بهره برداري از چند طرح عمراني در استان همدان به اين استان رفتيم . در مراسم آغاز بهره برداري از بخش شمالي بزرگراه ساوه – همدان كه خوش آمد گويي و دادن گزارش كوتاهي از مسائل منطقه مرسوم است ، استاندار محترم همدان  دقايقي را فقط به تعريف و تمجيد شخصيت رياست مجلس شوراي اسلامي صرف كرد و با واژگاني چون ، دانشمندي .... ، اديبي .....، شخصيتي ....... ، شاعري كه درحضور مقام معظم رهبري شعرهاي بسيار خوبي خواند و من از تلويزيون آن را  ديدم و لذت بردم  ، معلمي....... ، استادي ...... ياور.....و بسياري واژگان ديگر كه همه مترادف ولي  صرفا وقت گير و آزاردهنده بود از ايشان تجليل كرد . اين درحالي بود كه به دليل قرار گرفتن محل برگزاري  مراسم در منطقه باز  علاوه بر سرماي صبحگاهي ،وزش بادي بسيار شديد نه تنها چهار ستون چادر صحرايي  را مي لرزاند بلكه همراه  آن دل ها  را هم جابجا مي كرد وهرچند گاه تابلو و يا شيئ نيزبرزمين مي افتاد.

به نظرم فضا كمي سنگين شد چراكه كمتر كسي است كه دكتر حداد عادل را نشناسد و حداقل در جمع محدودي كه تمام آن ها مسئوليتي محلي و يا سراسري دارند و با مسائل آشنا و مرتبطند چنين است . البته مطمئنا با شناختي كه حاصل است رئيس مجلس هم چنين شيوه اي را نمي پسندد پس اين عمل استاندار چه مفهومي دارد؟! ياد مطلبي مستند افتادم كه البته نقل به مضمون مي كنم . امام راحل (ره ) در دوران تبعيد در نجف اشرف به يك  روضه خوان و منبري در مقايسه با ديگر روضه خوانان و منبري ها پول كمتري مي دهند . وقتي علت را جويا مي شوند امام فرموده بود ،من به منبري كه در آن سخن از خاندان عصمت و طهارت (ع)و ذكر مصائب آنان باشد پول مي دهم نه به منبري كه براي تعريف و تمجيد از خميني باشد! و البته همه ما برخورد امام راحل را با يك سخنران مشهور كه در حضورش از ايشان تمجيد و تعريف مي كرد به ياد داريم . خداوند رحمتشان كند.

/ 3 نظر / 4 بازدید
ف

سلام، اصولا وقتي کسي حرفي براي گفتن نداشته باشد براي عرض اندام از هر دري سخني مي گويد، گويا اين آقاي استاندار هم در چنين مخمصه اي گرفتار شده بودند که به جاي ارائه گزارش از طرح ها و خدمات انجام شده در حوزه خدمتش، پاچه خواري مي کند.

افروز اسلامی

اطرافیان رييس دانشگاه آزاد هم دست کمی ندارند همينطور ... فکر کنم ليستشان انتها ندارد

جواد

بهتر بود آقای حداد همانجا تذکری بهش ميدادند نه اينکه سکوت کنند البته اگه واقعا ازین حرفها ناراحت میشن با کسی که تعارف ندارند.دارند؟؟