محمود بهترین رییس جمهور دنیا است

بد نیست برای اینکه خاطرات تازه تر باشد و هم بهتر نقل شود از اخرین ان ها اغاز کنیم .

 

راستی شما از یک جوان سیاه پوست به شدت بهم ریخته از نظر شکل لباس پوشیدن و ترکیب سر ومو در یک کشور به شدت فقیر وعقب مانده به نام گامبیا بویژه انکه در مقابل یک کافه رستوران هم برای جلب مشتری فریاد بزند چه انتظاری دارید و فکر می کنید او به جز به کسب اندکی درامد وکشاندن چند مشتری زن ومرد اروپایی برای میگساری و رقص دسته جمعی به چه مسائلی می تواند بیندیشد .؟

 

در سفر اخیر  احمدی نژاد رییس جمهور به سه کشور ونزوئلا/ نیکاراگوئه و اکوادور در امریکای لاتین ما به عنوان گروه خبری دوازده ساعت زودتر به کشور گامبیا به عنوان مکان توقف هواپیمای حامل رییس جمهور وسوخت گیری وسپس ادامه پرواز به سمت ونزوئلا رفتیم وزمان ورود ما به فرودگاه شهر بانجول پایتخت گامبیا عصر بود از هواپیما که پیاده شده و منتظر هماهنگی برای ورود به شهر بودیم جماعتی بیش از صد نفر  را از دوردیدم با لباس های رنگارنگ که از پشت حصار سیمی و به تعبیری فنس ها به هواپیمای ایرانی و مسافران ان  چشم دوخته بودند وگاهی دست تکان می دادند. از راننده مینی بوس به شدت درب وداغانی که ما راسوار کرده بود پرسیدم ان جا چه خبر است پاسخ داد ان ها به عشق دیدن احمدی نژاد امدند ازحدود ظهر اونجا معطلند وفکرمی کنند رییس جمهورایران دراین هواپیما است البته ازمن پرسید پریزیدنت کجاست چرا نیامد من گفتم او قرار نیست امروز بیاید فردا اخر شب می رسد و وتوقف او در این حد است که فقط هواپیما سوخت گیری خواهد کرد .

 

ما را به هتل منتقل کردند جایی که فقط گردشگران  اروپایی ان هم از کشورهای مناطق بسیار سرد اسکاندیناوی به گامبیا امده بودند تا حمام افتاب بگیرند  در معابر و خیابان ها دیده می شدند . شب شد و ما به اتفاق شماری ازهمکاران رسانه های خبری گشتی دراطراف هتل زدیم و هنگام عبور از مقابل رستورانی که صدای موزیک یک گروه نوازنده  با هم خوانی رقاصان قد ونیم قد نیمه عریان فضا را پرکرده بود و به قول معروف صدا به صدا نمی رسید یک جوان بدهیبت به زبان انگلیسی گفت از کدام کشور هستید /عرب هستید ؟

    

 من که تقریبا از قیافش ترسیده بودم که ممکن است در ان شرایط به حال خودش هم نباشد و مشکلی ایجاد کند با صدای بلند گفتم ایرانی هستیم نه عرب . این جوان با خوشحالی عجیبی گفت ایران بهترین کشور است و محمود  بهترین رییس جمهور دنیا است . او که خود را عثمان معرفی کرد  با ما چند قدمی راه رفت ومی  گفت احمدی نژاد حرف های امام خمینی ره می زند . به عرب ها که فقط زن می گیرند و ویلا و عشرتکده در سواحل اروپا درست می کنند و با بوش در یک ظرف غذا می خورند  هیچ امیدی نیست اما ما دیدیم که  صدام هشت سال به ایران حمله کرد ان همه ادم کشت ولی اخرش این شد که طناب گردنش را پاره کرد و امام خمینی که ان زمان گفته صدام رفتنی است دیدیم که او چگونه رفت وحرف امام ثابت شد .

جوان سیاه پوست که شلوار لی او انگار داشت از پایش می افتاد که البته خشتک اویزان این روزها  مد هم هست ادامه داد هرچند امام خمینی هم درگذشت والان در قبر خوابیده ولی همه می دانند او در نزد خداست و علاقه مندان زیادی درسراسر دنیا بویژه در بین مسلمانان دارد وهمه ملت ها برای او احترام قائلند و تفاوت صدام ودیگر دیکتاتورها با طرفداران حقوق ملت ها وفقیران درهمین است وامریکا بیست وهشت سال نتوانست تغییری درایران ایجاد کند اما با یک حرکت نظامی صدام و حکومتش را برای همیشه برچید و صدام را با ذلت اور ترین روش از پای دراورد.

 

سخنان عثمان گروه خبری ایرانی را متعجب کرد چراکه رسانه هایی که مردم گامبیا به ان دسترسی اسان دارند و شبانه روز از ان استفاده می کنند امریکایی / اروپایی ازجمله سی ان ان و فاکس نیوز و بی بی سی است و طبیعتا ان ها هرگز چنین اطلاعاتی را درباره ایران منتشر نمی کنند . بگذریم که در اخر این جوان گفت اگر مایل باشید همه چیز در این رستوران هست و من می توانم هرطور بخواهید پذیرایی کنم . من به او گفتم شما که مسلمان اگاه هستید و این گونه روشن فکر می کنند راه سالمی برای کار کردن پیدا کنید . او پاسخ داد من وخواهر هفده ساله ام برای سیر کردن شکم خود هرکاری را انجام دهیم .................   

 

 

 

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
بوی سيب-عطر ياس

اول! چرا فکرکرده بود شما عربين؟؟؟ ****** مگه گامبيا يی ها برای خودشون صداو سيما ندارن؟؟؟ ******