توشه قلم
قالب وبلاگ

سلام .

روزجمعه به همراه دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور به مجتمع مسکونی 22 بهمن واقع در خانی آباد نو در جنوب تهران رفتم .برنامه دیدار بدون اطلاع قبلی و کاملا محرمانه بود .این دیدار صحنه های تلخ وشیرینی داشت .حضور رئیس جمهور در این مجتمع آنقدر غیرمنتظره بود که برخی مردان ساکن  مجتمع فراموش می کردند که هیچ  لباسی تنشون نیست با سینه های  پشم و پیلی تانصف بدن از پنجره  بیرون می آمدند و هکذا برخی بانوان جماعت را محرم می دانستند .اول حیرت زده نگاه می کردند چه خبره وبعد که متوجه می شدند یک چیزی سرشون می انداختند و شعار می دادند"دکتر دوستت داریم. ". همه رقم آدم بود از راشین و افسانه وشروین تا " غلوم شمل " و" پرویز بی ریخت ".! بیشتر ابراز احساسات هم با واژه های  رایج در اینگونه مناطق صورت می گرفت :دمت گرم دکتر " ، " ایول چمنتیم" ."جمالتو". یک پسر شیطون هم از ستون سیمانی برق بالا رفته بود و فریاد می زد " جایم را می فروشم این ستون الان شفا میده"!! . یک جوانی خطاب به من گفت: تو کوالالامپورهم رئیس جمهوری به این خوبی هست که تو این گرما بیاد به داد مردم برسه ؟گفتم اونجا پادشاه داره و بقیه قضایا....!! البته نخست وزیرش یک کم مردمی است . این مجتمع را شخصی بنام " مروی" که در شهر ری اصل ونسبی  دارد و از نظر دولت  در شمار مافیاهای با نفوذ و سواستفاده گر و گردن کش در برابر قانون شناخته می شود  ساخته است  که 1800 خانوار در آن ساکن شدند . نه فاضلاب و فضای سبز داره و نه مدرسه  خلاصه هیچی . از سال 79 از مردم پول گرفته بود تا آپارتمان ها را درسال 81 به آنان تحویل دهد ولی به وعده خود عمل نکرد  و به قول ساکنان محل با گردن کلفتی می گوید چون تورم بالا رفته  است باید دو برابر پول قبلی پرداخت کنید تا سند بزنم.  همین باعث شد  سال هشتاد وسه خریداران با حمله به ساختمان ها به زور در آن ساکن شوند. برق ندارد و برخی  واحدها برای روشنایی از کابل های سیار استفاده می کنند. لوله کشی نشده و آب هم از لوله های سیار پلاستیکی از پنجره و یا زیر در به داخل واحدها متنقل شده است  .

 

.اوضاع اسف باری دارد که آوارگان جنگی هم در چنین شرایطی حاضر به زندگی نیستند. یک خانمی به من گفت هر روز اینجا دعواست و چند شرور در این مجتمع ها هستند که مزاحمت دارند و تهدید با قمه و چاقو، مثل رقص شمشیر پادشاهان عرب جزئی از تفریح وزندگی و برایشان واجب کفایی است.

رئیس جمهور لابلای جمعیت در تلاطم بود و الهام وزیر دادگستری با ریش و موی ژولیده و صورت عرق کرده دست به دست می شد. احمدی نژاد با حوصله به حرف مردم گوش می کرد .یک کارگر ساختمانی  هم بدون توجه به این هیاهو ها تو یک اتاقک موقت وکاملا کثیف  مشغول تراشیدن ریشش بود ومن وقتی متوجه شدم که پایم تا مچ توی آب وکف صابون فرو رفت !!

 

 رئیس جمهور درخانه بانویی حضور یافت که از فشار ناراحتی و تهدیدهای مروی حالت روانی دارد  و گوشه خانه اش  افتاده است. صخنه غم انگیزی بود خیلی دلم گرفت . وقتی آقای احمدی نژاد وارد شد این زن به پایش افتاد ،بچه های این مادر رنجدیده  گریه وزاری می کردند و او هم قدرت تکلم نداشت و فقط گاهی جیغ می زد . "محمد" پسر هشت ساله این زن خود را به آغوش رئیس جمهور افکند وبا بغض در گلو و اشکهای جاری  می گفت  من در این دنیا فقط مادر داشتم که مروی او را از من گرفت .

                     

 مادرم  همه اندوخته هایمان را ده سال پیش برای خرید این خانه داد ولی هنوز سند ومدرکی برای مالکیت نداریم.و وضع آب وبرق و ساختمان را هم که می بینید.این کودک گریان درهمان حالت از من پرسید "کی تلویزیون ما را نشان می دهد " ؟!کم مانده بود همه ما ازجمله رئیس جمهور گریه و نوحه سرایی کنیم .من کابل برق راکه از سقف آویزان بود گرفته بودم تا به گردن کسی نیفتد و مصیبت  دیگری پیش آید .

 

یکی از نمایندگان ساکنان این مجتمع  به رئیس جمهور می گفت : سازنده این ساختمان ها از این دست کارها زیاد کرده است وحتی از حق رزمندگان در دوره دفاع مقدس هم نگذشته  و با اینکه ورق های فولادی نو با قیمت دولتی آن زمان تحویل می  گرفت  ولی با آهن قراضه  تانکرهای سفارشی را برای جبهه ها  ساخته و تحویل داده  بود . یکی دیگر از ساکنان به من می گفت . مروی سه روز در هفته یقه سه سانتی یا دیپلماتیک می پوشد وریش دارد و سه روز آخر را در باغ لواسان "ویسکی " می نوشد.البته باورش کمی سخته ولی به قول خارجی ها "العهدة علی الراوی".رئیس جمهور هم در جمع مردم از ادبیات خودش استفاده نکرد که" به زودی گوش طرف می گیریم و می پیچیم و حقتون را از حلقومش می کشیم " بلکه گفت هفته آینده درجلسه ای با حضور رئیس قوه قضائیه  طرف را صدا ومسئله را حل می کنیم .یک پیرمردی که از گرما و فشار جمعیت عصبانی بود گفت :اون (مروی) همه را خریده بابا......!!

 

[ ۱۳۸٧/٥/۱۳ ] [ ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

خبرنگار صداوسیما
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
امکانات وب

  • تک تاز بلاگ
  • آریس پیکس