توشه قلم
قالب وبلاگ

 

 سلام . دیشب رئیس جمهور از معلمان نمونه کشوری تجلیل و لوح سپاس به آنان اهدا کرد . دیدار جالبی بود وحاشیه هایی داشت . یکی اینکه، فهرست مطالبات بلند بالایی از درخواست های معلمان سراسر کشور تهیه شده بود که  خانم "زهره میر سپاسی "همکار گرامی ام ،  گوینده خوب خبر بیست ویک شبکه اول که خود به عنوان مدیر نمونه مرکز تربیت معلم تهران انتخاب شده است  آن را در حضور رئیس جمهور خواند. فکر کنم زیاد نبود ولی اگر تمام بودجه کشور هم برای تحقق آن ها اختصاص داده می شد هنوز چیزهایی باقی می ماند.

                       

 دوم اینکه رئیس جمهور طبق معمول از ادبیات ویژه خود استفاده کرد وحسابی به معلمان حال داد ودرجایی گفت : یکی از انگیزه هایی که من به لایحه جامع خدمات کشوری رضایت دادم جامعه فرهنگیان بود چون در آن پیچیدگی های ایجاد شده است که پدر دولت درمیاد .درجای دیگری در توصیف اهمیت جایگاه تربیت معلم در نظام آموزشی کشور گفت : البته انچه در باره تربیت معلم گزارش می دهند درست نیست  و برخی جاها فقط یک اسم است و من نمی خواهم اسم باشد بلکه باید محتوا یعنی تربیت معلم باشد!. انجام بدهید در این صورت  "بنده احمدی نژاد با افتخار  حاضرم از پنج یا شش ساعتی که شب ها می خوابم یک ساعت کم کنم ،خدا شاهد است این را درست می گویم  وبیایم انجایی که تربیت معلم است شب ها نظافت کنم "!این جمله رئیس جمهور شور وشوقی به معلمان داد که لحظاتی کف زدند و البته  مرا هم به گونه دیگری  خوشحال کرد چون فکر نمی کردم ایشان حتی چهار ساعت هم در شبانه روز  بخوابد و البته کمی از نگرانی ام درباره بی خوابی  اقای احمدی نژاد کاسته شد.!نکته دیگر حاشیه این دیدار، موافقت رئیس جمهور با اعزام معلمان نمونه با همسرشان  به حج عمره و همچنین تحویل یک دستگاه خودرو پراید است  که البته این هدایا  پیش تر استادان نمونه دانشگاه ها را شامل شده است  و با وجود خویشاوندی سببی نزدیک رئیس کارخانه خودروسازی سایپا با جناب" علی احمدی " وزیر آموزش و پرورش، تصوراین است که عملی شدن سریع این درخواست دور از انتظار نیست .من به یکی از معلمان نمونه گفتم، اگر من جای رئیس جمهور بودم می گفتم اجازه بدهید اول شایعه غیرشرعی بودن حقوق سه ماه تعطیلی معلمان را برطرف کنیم بعدا به حساب های دیگر برسیم.! نکته دیگر عکس یادگاری آخرکار معلمان نمونه با رئیس جمهور بود . حساب کنید در یک جایگاه ده متری حدود دویست نفر می خواستند با رئیس جمهور عکس بگیرند. من با دیدن این صحنه به یاد اتوبوس های مسافربری هند و پاکستان افتادم که علاوه بر آدم کوب شدن درون تا حد جرخوردن اتوبوس و  لبریز شدن ، در بدنه بیرونی آن هم میله های جاسازی شده که مسافران به آن آویزان می شوند . اینجا هم فشار وتلاطم جمعیت باعث می شد که عده ای سر ریز شوند و پایین بیفتند و ازگوشه دیگری بالا بروند شاید درعکس دیده شوند و البته جیغ وداد بانوان معلم نمونه!! هم سمفونی قضیه شد وگاهی کار به هوار و داد وبیداد می کشید و صدایی می آمد که  " ای خدا مُردم" !!.بی مروت ها هل ندید!

                          

 ازسوی دیگر برادران وخواهران نمونه  فکر جثه نحیف و کوچک دکتر احمدی نژاد را هم نمی کردند و این بنده خوب و زحمت کش خدا ورئیس جمهور این مملکت  را در لابلای خود چنان مشت و مال می دادند که نه تنها کاپشن جابجا شد که  کم مانده بود یقه پیراهن هم پاره شود  و او هم مظلومانه لبخند می زد وتسلیم بود. خدا از همه قبول کند.

                        

 به مقام معلمان بزرگ شهید چون مطهری ، رجایی وباهنراحترام می کنیم وبه دست همه معلمان بوسه می زنیم و هفته معلم را گرامی می داریم  .از بزرگمهرپرسیدند: چرا معلمت را بیش از پدرت احترام می کنی ؟ پاسخ داد :چون پدر زندگی دنیوی مرا سبب شده ولی آموزگار مرا به زندگی جاوید رسانیده است .

 

[ ۱۳۸٧/٢/۱٥ ] [ ٧:۳۸ ‎ب.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

خبرنگار صداوسیما
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
امکانات وب

  • تک تاز بلاگ
  • آریس پیکس