توشه قلم
قالب وبلاگ

سلام. من از دیشب در شهر داکار پایتخت سنگال در غربی ترین نقطه قاره آفریقا، دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور را همراهی می کنم . درسنگال ،اجلاس یازدهم سران کشورهای اسلامی برگزارشده و الان که این یادداشت را می نویسم ساعت یازده به وقت داکار چهارده و سی دقیقه روز پنجشنبه  به وقت تهران است . دیروز چهارشنبه یکی از طولانی ترین روزهای عمرم بود  روزی که بیست وچهار ساعت طول کشید  چراکه از ساعت شش صبح به وقت تهران بیدار شدم و مقدمات کارهای سفرم را انجام دادم .پس از مصاحبه اختصاصی کوتاهی با رئیس جمهور درباره انتخابات در بیرون پاویون جمهوری اسلامی در فرودگاه مهرآباد ،ساعت یک وبیست دقیقه بعداز ظهر به وقت تهران به همراه رئیس جمهور پرواز کردیم و پس از ده ساعت پرواز روی دریا و خشکی و کوه و صحرا در فرودگاه بین المللی شهر ساحلی داکار به زمین نشستیم . وقتی پرواز نشست هنوز هم روز بود . در این ده ساعت هرچه خوابیدم روی صندلی هواپیما و هرچه خاطره از کودکی تا الان داشتم برای همکاران و همراهان دیگر تعریف کردم اخر هم وقت زیاد می آوردم . دیشب تا دیدار رئیس جمهور با کارکنان سفارت و وزیر اموررخارجه سنگال تمام شد ساعت دوازده شب به وقت محلی یعنی سه و نیم بامداد به وقت تهران بود. سنگال کشور بسیار فقیری است اما برای اینکه کمبود هتل اقامت هیات های عالی رتبه را تامین کند خبرنگاران را در یک کشتی بزرگ وبسیار زیبای اجاره ای شببه ؛تایتانیک ؛و با عنوان ؛موسیکا؛  جا داده بود . اتاق من در طبقه یازدهم کشتی بود و وقتی روی عرشه ان ایستادم کشتی یکپارچه روشن بود مثل یک شهری که از فراز آسمان به آن نگاه کنی وتا دور دست اقیانوس اطلس کشتی هایی را که درحال رفت وامد بودند می دیدم .

                   

 مقامات سنگال برای اجاره این کشتی ایتالیایی که کاملا تفریحی و اقامتی واز هتل پنج ستاره هم بهتر است شانزده میلیون دلار برای ده روز پول داده اند که البته خودشان قادر به پرداخت نیستند و کشورهای ثروتمنداسلامی ان را تامین کردند . درهرصورت ازنقاط جالب حاشیه این اجلاس حضور خودروهای سمند ساخت ایران برای جابجا کردن مقامات کشورها است . ایران یکصد دستگاه خودرو سمند از نوع ؛سریر؛ صفرکیلومتر که هنوز شماره هم نشده بود دراختیار دولت سنگال قرارداد تا بتواند میهمانان را جابجا کند که البته این تبلیغ خوبی برای صنعت خودروسازی ایران است . وقتی در طبقات کشتی رفت وامد می کردم انگار نه انگار که مجموعه عظیم روی آب شناور است . تمام امکانات در داخل ان فراهم است از استخر و سونا تا زمین گلف و سینما وانواع رستوران ها و... هرطبقه این کشتی دویست و بیست وپنج اتاق دارد و هراتاق همانند کوپه قطار دارای چهار تخت است که بصورت دو طبقه قرار گرفته اند وامکاناتش بسیار شیک و زیبا است .

                    

 یکی دیگر از حاشیه های خوب این سفر دیدن ؛فرزاد مددی ؛ همکار خوب وصمیمی ام درواحد مرکزی خبر که الان در آفریقای جنوبی مستقر است . من وفرزاد سالها است همکاریم و او هم ماه های آخر ماموریتش را در منطقه افریقا می گذراند.ودرآینده نزدیک به جمع ما خواهد پیوست . بهرحال برخی از کارشناسان می گویند دولت سنگال بجای دادن این پول بی زبان به ایتالیایی ها برای اجاره کشتی ،می توانست یک هتل خوب بسازد تا ماندگار هم باشد . اقای احمدی نژاد به همراه دیگر سران کشورها در هتل دیگری اسکان داشت وفقط خبرنگاران و برخی همراهان روسای جمهوری کشورهای اسلامی در این کشتی غول آسا مستقر شده اند . هوا خوب و معتدل و به علت اینکه  دراین منطقه  فصل زمستان است ازپشه مالاریا فعلا خبری نیست هرچند ما هم قرص ضد تب زرد وضد مالاریا خوردیم وهم واکسن زدیم .در سریع ترین زمان ممکن عکسی از این کشتی را تقدیم خواهم کرد .محتاج دعای همتون هستم .


 
 
[ ۱۳۸٦/۱٢/٢۳ ] [ ٢:٠٩ ‎ب.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

خبرنگار صداوسیما
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
امکانات وب

  • تک تاز بلاگ
  • آریس پیکس