توشه قلم
قالب وبلاگ

سلام ..این روزها مردم جهان به  تماشای دو نوع حمله وشلیک سرگرم شده اند. ، حریف ها در نگرش برخی طرفداران وشیفتگان یکسان است اما  تشویق ها ، بغض ها واشک هایشان از دوجنس متفاوت ،!! این اشک و اندوه وشادمانی ها دامن کودکان را هم گرفته و چهره ها و گونه هایشان را در قاب واکنش ها دگرگون کرده است . خدایا در زمین چه خبراست؟!

 

گروهی شلیک می کنند تا سقف کاذب یک دروازه را فرو ریزند و توپ هایشان را به دامن تور کشند و فریادهای شادمانی را از گلوی طرفداران خود به آسمان ببرند  و گروهی دیگر شلیک می کنند تا سقف خانه  وکاشانه مردمان مظلوم و بی پناه را برسرشان فرو ریزند و فریاد هایشان را در گلو خفه کنند . دراین سو وقتی  پیراهنی کشیده می شود و پایی خراش برمی دارد و چهره ای درهم می رود کارت های زرد وقرمز همراه عتاب وعقاب  شگفت زدگان انگشت به دهان  و های وهوی تماشاگران بر سر ضارب خطاکار آوار می شود ودمیدن یا ندمیدن در سوت داور را به سود و زیان خود به قضاوت می نشینند ولی در آن سوی قلب کودکان وزنان در قفسه های سینه هایشان متلاشی می شود،حرمت های انسانی برباد می رود  وتماشاچیان حتی به اندازه یک ناکامی در گشودن دروازه ای واکنش نشان نمی دهند ،‌از هیچ داوری انتظارزدن سوت وتذکروکارت ندارند و بی هیچ تحرکی نظاره می کنند !! . خدایا ، دست وقلم می لرزد وحیا می کند  اشک های کودکان دو سوی این صحنه را که برگونه زندگی  جاری است مقایسه وتوصیف کند ، چون هر دو ازجنس معصومند  و زلال !!

دراین رقابت ها جماعتی سرمست  مردمان جهان را سرگرم کرده اند تا جام طلا و حواشی آن را ببلعند و جمعی دیگر به جرم  "بودن "مجبور به گرفتن ونوشیدن جام زهر و مرگ شده اند و جهان همچنان در غفلت !! بگذار از نوشتن و گفتن ماجرای سرهای بریده ای که تیم های پراکنده جنایت وخشونت درعراق و سوریه هر لحظه  ثبت می کنند و از آن ها توپی ساخته اند تا برای تفریح به دروازه  دل های سخت و اندیشه های عفریطی شوت و شلیک کنند درگذرم. آری این است ماجرای برزیل و فلسطین با درآمدی از مفاهیم  حمله وشلیک !!!

 

 

 

 

 

[ ۱۳٩۳/٤/٢٢ ] [ ٤:٠٢ ‎ب.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

خبرنگار صداوسیما
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
امکانات وب

  • تک تاز بلاگ
  • آریس پیکس