توشه قلم
قالب وبلاگ

ديروز در كنگره بين المللي مولانا كه با حضور دكتر احمدي نژاد و دكتر حداد عادل روساي جمهوري و مجلس شوراي اسلامي و صدها مولوي شناس از بيست ونه كشور جهان برگزار شد هرچند دو شخصيت سياسي حضور داشتند اما تنها نشستي بود كه سياست جاي خودش را به لطافت داد و از هرچه سخن به ميان مي آمد عشق و شور و سرمستي چاشني ان مي شد .

طبق معمول در كنار همكاران ديگر رسانه ها مشغول نوشتن و تهيه خبر بوديم  . عزيزي پرسيد ، بچه ها با توجه به اينكه آقاي رئيس جمهور حساسيت خاصي به حقوق هسته اي ايران اسلامي دارد و درتمام برنامه ها گريزي به اين موضوع مي زند در اين كنگره چگونه به ماجراي هسته اي و حق ملت ايران خواهد پرداخت ؟. هركسي چيزي گفت  و من هم  گفتم : حتما  دكتر احمدي نژاد از ميان انبوه اشعار مثنوي معنوي ابياتي انتخاب کرده وخواهد خواند كه واژه هسته اي در آن باشد . دوستان خندیدند. اتفاقا در يك بيت از اشعاري كه ايشان برگزيده بود وخواند  از واژگان آب ، آتش و دود استفاده شده بود ودر بيتي ديگر هم چنين خواند

        كاشکی هستي زباني داشتي !!                تا زهستان پرده ها برداشتي  !!

اما به هر حال جذابيت اين جلسه دراين بود كه نواي جانسوز ني از لبان هنرمند چیره دست استاد ؛حسن ناهید ؛ شوري در دل حاضران فكند و درطرح نمادين مقابل جايگاه هيات رئيسه اين  نشست  نيز اين شعر زيبا و ماندگار مولانا  به خط زيبايي نوشته  وبا چوب هاي ني آذين شده بود .

      بشنو از ...

با خودم گفتم اي كاش هرگز جدايي نبود ازجمله در سياست و بويژه در ميان سياسيون .....
[ ۱۳۸٦/۸/٧ ] [ ۱:٠٥ ‎ب.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

خبرنگار صداوسیما
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
امکانات وب

  • تک تاز بلاگ
  • آریس پیکس