توشه قلم
قالب وبلاگ

لیله الرغائب سر آغاز است،شب ناز برای طرح نیاز ،شبی که دل ها لوح سفید می شود و دست ها در کار قنوت برای خواستن ،چشم ها برای آیینه شدن و اشک ها برای گواه و تایید ، در شب نخست ، از رکوع هلال ماه می شود فهمید که دامنش را گشوده تا آرزوهای اهل زمین را بچیند ، یک بغل راز و نیاز و یک عالمه مناجات جمع می کند ،درغروب لیله الرغائب آنقدر آسمان به زمین نزدیک است که فقط از سرخی خط لب افق می توان مرزشان را تشخیص داد ،در کهکشان شور وحالی است مثل جاده های روز نخست تعطیلات پر جنب و جوش و رفت و آمد ،انگار ستاره ها همه در کار نگاشتن اند ،ثبت می کنند و زینت می دهند تا همه آرزوها شبیه گردن بند الماسین روی سینه لاجوردین آسمان بدرخشد ،در این شب وقتی صوت زلال مناجاتی در طلب آرزوهای ناب طنین می افکند فرشته ها به آهنگش شوق می گیرند و با عطرش غمزه می کنند و زیبایی اش را به یکدیگر نشان می دهند . بر ترین آرزو و دعا همانی است که معبود پسند باشد و سرآمد همه آن ها توفیق عبادت و بندگی زلال درهر شرایطی است که اگر این آرزو محقق شد بقیه ها امیال و خواسته ها به زیبایی این شب بی صبح در قاب اجابت می نشینند .. ، التماس دعا دارم و  از آستان بالاترین  برآورنده و فراهم کننده  برایتان بهترین ها را آرزو و طلب می کنم .

نمی دانم چرا بی آرزویم          به نزد آرزو بی آبرویم


[ ۱۳٩٢/٢/٢٧ ] [ ۸:٥٧ ‎ق.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]

سلام. اخیرا چند گزارش تصویری درباره زندگی پیش از اعدام زنان محکوم دردادگاه های چین  منتشر شد که البته هدف عبرت وشاید هم نشان دادن عطوفت باشد ، اجرای سیاست تک فرزندی درچین سبب شده است سی وپنج درصد جمعیت این کشور تنها شوند. یعنی نسل جوان نه خواهری دارد و نه برادری ، از عمو و عمه و خاله هم خبری نیست. وقتی یک نفر اعدام می شود همین محبت زندانبانان وهم بندهایش را با خود به گور می برد. از طرف دیگر بیش از شصت درصد مردم چین خدا را نمی شناسند به هیچ چیز اعتقادی ندارند وهمین دنیا را پایان همه چیز می دانند که  با این تصورهم ،درلحظات آخرفقط حسرت نیمه کاره ماندن لذت حیات  بردل محکوم به اعدام باقی می ماند. باید اذعان کرد تامین امنیت یک میلیارد وچهارصد میلیون نفر جمعیت که هفتاد درصد آنان در فقر وگرسنگی به سر می برند کار دشواری است از این رو مقامات چین در برخورد با جرائم بویژه مواد مخدر و حتی " سیاسی" تساهل وتعارفی ندارند. تصاویرزیر با عنوان بیست وچهارساعت شیرین ، قبل از اعدام زنان در چین منتشرشده ویک معنایش این است که برای مردان اعدامی از این خبرها نیست!! .

     

 

 

[ ۱۳٩٢/٢/٢٥ ] [ ۸:۱۱ ‎ق.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]

سلام.

گفت : نمی دانم ساعت یازده با یک نفر ملاقات دارم یا ساعت یک با یازده نفر!!

گفتم چرا ؟ گفت : حاصل فضای نشاط وهیجان انتخاباتی است . چون یک نفر با اطمینان می گوید که  فلانی سناریوی اتاق فکر آمریکا و آن یکی فلانی هم خائن به دین و ملت است و این فلانی الان هم  که با نماز شب و دعا و راز ونیاز ما و اهل آسمان وزمین رئیس جمهورشد حالا در راس هرم مثلث شیطان و فتنه جدید است و به ادعای بعضی دیگر، فلاسفه انگلیس هم او را پیش بینی کرده بودند !! گفتم: حالا مشکل گیجی جنابتان چیست ؟! گفت : وجه مشترک همه گویندگان ، نویسندگان و مدعیان است که همگی سابقه التزام به رعایت اخلاق وتقوای الهی دارند و خلق نصیحت می کنند !! گفتم خب حالا بفرمایید تحلیل تان از اوضاع چیست ؟ گفت از ما که گذشت !! به جای آینده از اوضاع صدر اسلام خیلی می ترسم!! دعا کرد و رفت  خدایا عاقبت ما را ختم به خیر بفرما . الهی آمین

پاورقی

درزمان حاکمیت طالبان در افغانستان خبری منتشرشد که هنوز هم شنیدنی است ، "ملا نظر" یکی از اعضای ارشد طالبان در یک سخنرانی به لهجه فارسی افغان گفته بود : به گوش خود دارم که "گل اندامان"(بانوان) روی خود گلگون می کنند ، تن جلا می دهند و در انظار برجستگی می جنبانند و دلبری می کنند .ازاین مسئله خشم دارم وحکم می کنم که این موجب حد و تازیانه شرعی است هرکس چنین کند باید بخسبانید و حد  اجرا کنید!! درحین این نطق آتشین ،یک نفر از میان جمعیت بلند می شود و فریاد می زند : خاموش ، ملا خاموش !! تو خلایق نصیحت می داری یا به سخن ،شهوت ما می خیزانی !!!

[ ۱۳٩٢/٢/٢٠ ] [ ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]

شبم به صبح رسید تا که پنجره ای بگشایی
به انتظار نشسته ام جلوه جمال خود بنمایی
بی خبرمگذار مرا زغصه قصه های دلتنگی
ز درد عشق چه نالم که خود واله و شیدایی
زلفت گره گشا و چشمت رهنمای دل بی قرار

هروقت به ماه  می نگرم تو اندراو پیدایی 
سحر با باد دست به گریبان شدم تا شاید
مرا کشد به کوی تو ، کنم دردلت ماوایی


 پیش از طلوع دوره گرد بازار عشق توام

قبل از غروب باز نگردم به هیچ سودایی
به آه نیمه شب گل به اشک سحرگاه بلبلی
هزار بار سوگند که از روز ازل هم پایی 
خانه احساس می سوزد در شعله های دل
در به رویت بسته ای وای چه بی پروایی
وقت اذان ،خروس سحر بی تاب می گفت
شب عاشقی طی شد تو بی خبر ز فردایی
بجای پنجره آیینه است رو بروی من و تو
گرت هیچ خطایی نکنی به نزد او رسوایی
یک شب که ماه  گلایه می کرد از خورشید 
پاسخ شنید ای هلال قامت زیبا تو هم از مایی
گر فلک زیر و رو شود و آسمان تپد
چنگی به طناب گیسویت در گنبد مینایی

گررها شود عنان دل می تازد دیوانه وار

ببین به پا می کند درزمان و زمین غوغایی 

[ ۱۳٩٢/٢/۱۳ ] [ ۱٢:۳٢ ‎ب.ظ ] [ محمدکاظم روحانی نژاد ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

خبرنگار صداوسیما
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
آرشيو مطالب
امکانات وب

  • تک تاز بلاگ
  • آریس پیکس